Hakkımızda
Ürünler
Hizmet Ağı
Referans
Sertifikalar
İletişim
Haberler
Ziyaret Formu
Hizmetlerimiz
Wilo Teknik Servis Hizmetleri
Wilo Ürünleri Satışı
Tesisat Uygulamaları
MIT Plakalı Isı Değiştiriciler
Foseptiklerde Koku ve Diğer Problemlere Son
Prizmatik Modüler Su Deposu Satışı ve Montajı
Atıksu Terfiinde Kesin Çözüm
Derin Kuyu Su Sondajı
İndüksiyonlu Rulman Isıtma Cihazı Üretimi ve Satışı TIKLAYIN
anasayfa iletişim
header 
  • Su Deposu

                  GRP (KOMPOZİT) MODÜLER SU DEPOLARI

GRP modüler su depoları panelleri, kırpılmış cam elyaf ile takviye edilmiş doymamış polyester reçineden oluşan levhaların sıcak presleme yöntemi ile yüksek basınç ve sıcaklık altında kürlenmesi yöntemi ile üretilir.Kullanılan kalıp ve imalat teknolojisi sayesinde, üretilen panellerin her iki yüzü de pürüzsüz, tamamen kürlenmiş ve dayanıklıdır.

                  PASLANMAZ ÇELİK MODÜLER SU DEPOLARI

1080 mm modüler depoların tavan ve tabanı düz plaka saclardan, yan modülleri ise preslerde form verilmiş saclardan meydana gelir.Tavan ve tabanı oluşturan düz plakalar içten flanşlı, preslerde form verilmiş yan modüller ise dıştan flanşlı olarak birleştirilir. Yan paneller ihtiyaca göre 1080 mm x 1080 mm veya 540 mm x 1080 mm olarak üretilebilir. Paneller kalınlık sınıflarına göre farklı kalıplarda basılırlar. Panellere preslerde derin sıvama metodu ile form verilir ve panellerin montaj yüzeylerinin fazlalıkları 3 boyutlu lazer kesim makinesi ile kesilir. Bu sayede üretilen panellerin montaj yüzeyleri daima aynı ölçüde ve düzgünlükte elde edilir.

                  GALVANİZ MODÜLER SU DEPOLARI

1080 mm modüler depoların tavan ve tabanı düz plaka saclardan, yan modülleri ise preslerde form verilmiş saclardan meydana gelir.Tavan ve tabanı oluşturan düz plakalar içten flanşlı, preslerde form verilmiş yan modüller ise dıştan flanşlı olarak birleştirilir. Yan paneller ihtiyaca göre 1080 mm x 1080 mm veya 540 mm x 1080 mm olarak üretilebilir. Paneller kalınlık sınıflarına göre farklı kalıplarda basılırlar. Panellere preslerde derin sıvama metodu ile form verilir ve panellerin montaj yüzeylerinin fazlalıkları 3 boyutlu lazer kesim makinesi ile kesilir. Bu sayede üretilen panellerin montaj yüzeyleri daima aynı ölçüde ve düzgünlükte elde edilir.

                  DELTAFORM MODÜLER SU DEPOLARI

Deltaform Modüler Su Depoları montaj boşluğu gerektirmediği için bina içi uygulamalarda çok iyi bir mühendislik çözümüdür. Esinoks Deltaform Modüler Çelik Su Depoları hidrolik silindirde form verilmiş sac yan modüller, tavanı ve tabanı oluşturan düz plaka saclarının içten cıvatalı montajı ile meydana gelir. Yan modüller ½ daire , köşe modüller ¾ daire formundadır. Tüm parçalar montaj yerinde cıvatalı olarak birleştirilirler.

                  SIVI MEMBRANLI MODÜLER SU DEPOLARI

Bilindiği üzere içme suyu depolanmasında iki alternatif mevcuttur; Paslanmaz ve GRP (Cam takviyeli polyester) depolar. Paslanmaz depolar sağlıklı su depolanması için uygun olmakla birlikte suyun niteliğinden vede içerisinde bulunan bazı elementlerden etkilenerek kısa sürede paslanabilmekte ve delinerek devre dışı kalmaktadır. Paslanmazı en çok etkileyen su özellikleri “suyun iletkenliği” vede suda bulunan “klor” dur. Klorun genelde birçok suyun yapısında bulunması yanında birçok şehir şebekesindeki sulara veya kullanıcılar tarafında depolara “mikrop kırıcı” olarak dışarıdan ilave edilmektedir. GRP depolar ise her türlü kimyasallara ve iletkenliğe dayanıklı olmasına rağmen maliyeti yüksek depolardır. Diğer önemli bir neden ise paslanmaz depoların yüksek maliyetidir. Paslanmaz depoların ham maddesi %100 ithaldir. Sonuç olarak iyi, kaliteli, uzun ömürlü bir ürüne daha ekonomik bir yatırımla sahip olacaksınız. Daha uzun yıllar kullanabilecek, daha temiz ve hijyenik suya sahip olacaksınız, hem de ülke ekonomisine katkınız olacaktır.Sıvı membran metalin birçok kimyasal ve mekanik işlemden geçmesinden sonra metal üzerine uygulanan çok kompanentli poliüretan ve poliüretan kökenli bir kaplama şeklidir. Firmamız 20 yıldır paslanmaz depoların kusur ve problemlerini gördükten sonra yeni tesisinde dünyanın en gelişmiş metal hazırlama, metal sıvı membran kaplama tesisini kurmuştur.Metal kaplama tesisimizde metal sıvı membran kaplamalar; Metal yüzey temizleme, Metal yağ alma, Metal pas alma, Metal yüzey fosfatlama, Metal kurutma, Metal kumlama (2,5 SEA kalitesinde çelik griterlerle kumlama yapılmaktadır.) gibi belirlenmiş olan proseslerden geçmektedir. Metale sıvı membran kaplamadan önce bu proseslerin çok itinalı ve hassas şekilde uygulanması gerekmektedir. Aksi durumda uyguladığınız sıvı membran metal yüzeyine tam yapışamayacak vede kalıcı olmayacaktır.Su depolarında deponun mukavemeti yanında depo malzemesi veya depo malzemesinin kaplanması çok önemlidir. Çünkü su depo malzemesi ile devamlı iletişim içerisindedir ve metale karşı çok agresif (aşındırıcı, paslandırıcı ve elektron alışverişine sahip) bir akışkandır. Suyun bizleri etkileyen iki önemli etkisi vardır; 1- Depo malzemesine etki ederek, çabuk ve hızlı tahrip olmasına neden olur (depo ömrünü azaltır.) 2- Depo malzemesini kimyasal yollarla aşındırarak, bünyesinde toplar ve kullanıcıya iletir. Bu etki ile hem depo malzemesini zayıflatır, hem de depo malzemesinde bulunan istenmeyen kimyasal malzemeleri deri, sindirim organları vasıtası ile bedenimize taşınarak sağlığımızı etkiler. İşte bu iki önemli faktör depo temin edilirken mutlaka göz önüne alınmalıdır. Özellikle plastik, polyester, fiberglas ve benzer depolarda 2. etken çok tesirli olmakta KANSER dahil hertürlü hastalığın kaynağını oluşturmaktadır.

        Paslanmaz Modüler Su Depoları Avantajları ve Dezavantajları

AVANTAJLARI
1- İçme suyu ve gıda tüzügüne uygun olduğundan içerisinde İçme Suyu ve Gıda Endüstrüsünde kullanılacak her nevi sıvı depolanabilir. 2- Korozyon mukavemeti yüksektir. 3- Genellikle depo imalatında AISI 304 Kalite paslanmaz saç kullanılır. Korozif sıvılar kullanılması gerektiğinde maliyet faktörünün getireceği dezavantaj gözönüne alınırsa daha üst nitelikli paslanmazların (AISI 316 v.s.) kullanılabilme imkanı mevcuttur. 4- Korozyonun etkisinin ilerlemediği ve geç kalınmayan durumlarda bakım ve tamiri kolaydır.
DEZAVANTAJLARI
1- Niteliği belirli olmayan (Kuyu suyu v.s.) sulara, iletkenliği yüksek, Ph değeri düşük sulara, asitik ve kimyasal içeren sulara dayanıklı değildir. Niteliği belli olmayan suların kulanılması gerektiğinde kullanılacak su mutlaka analiz edilerek incelenmeli ve depo daha sonra doldurulmalıdır. 2- Korozyonun belli bir safhaya ulaşmasından sonra tamiri mümkün değildir ve mutlaka ilgili plakaların komple değiştirilmesi gerekir. 3- Bakım maddeleri kimyasallar içerdiği için contalara ve malzemeye zarar vermemesi için dikkatli seçilmeli vede bakım veya yıkama sonrası depo pasivasyon veya temizleme sıvıları ile mutlaka temizlenmelidir. 4- Malzeme niteliğinden dolayı diger depo alternatiflerine göre PAHALIDIR. 5- Mikrop öldürücu olarak kullanılan (Klor vb.) sıvılara karşı dayanıklı değildir, devamlı ve yüksek dozda kullanılması halinde çok kıssa sürede tahrip olur.. 6- Su içerisinde depo içerisine taşınan (Tesisatdan gelen veya su bünyesinde bulunan pas, kimyasal, silis v.s.) etkilenir ve kendi bünyesini tahrip edecek şekilde reaksiyona girer.

        Membran Kaplı Su Depoları Avantajları ve Dezavantajları

AVANTAJLARI
1- İçme suyu ve gıda tüzüğüne uygun olduğundan içerisinde İçme Suyu ve Gıda Endüstrüsünde kullanılacak her nevi sıvı depolanabilir. 2- Korozyon mukavemeti yüksektir Deniz suyu, iletkenliği yüksek sular rahatlıkla depolanabilir. 3- Paslanmaz depolarla mukayese edildiğinde UCUZDUR. Aynı işlevi görecek yüksek nitelikli paslanmazlarda mukayese edilirse maliyeti ÇOK DÜŞÜKTÜR. 4- TAMİRATI ve BAKIMI kolay ve ucuzdur, çok cüzzi miktarda alet ve edavat ve malzeme gerektirir. 5- Mikrop öldürücu olarak kullanılan (Klor vb.) sıvılara karşı çok dayanıklıdır, devamlı ve yüksek dozda kullanılması halinde bile çok az etkilenir ve tahrip olmaz. 6- Bakım sonrası yıkama ve pasivasyon gerekmez, tüm tamir malzemeleri solvent ve kimyasal içermez. 7- Su yalıtımı teknolojisinde dünyada en iyi sistem olarak kullanılan kaplama sistemidir. 8- İzolasyon özelliğinede sahiptir, içindeki su sıcaklığını muhafaza eder, donmayı geciktirir, terlemeyi minimize eder. 9- Darbe dayanımı sayesinde yırtılma direnci çok yüksektir. 10- Açık atmosferde muazzam dayanım gücü ile uzun yıllar UV 'ye karşı koruma sağlar,güneş ışınlarından solmaz ve deforme olmaz. 11- Uygulamada çok hızlı reaksiyona girerek birkaç dakikada kurudugu için paketleme ve nakliyede deformosyon oluşmaz. 12- Kolayca sahip oldugu elestiyet sayesinde tüm metal yüzeylere çok mükemmel şekilde nufuz ederek yapışır. 13- Kimyasal ve mekanik aşınmaya karşı dayanıklı, yırtılmaz ve olaganüstü aşınma direnci ile rakipsizdir. 14- Diger sprey boyaları aksine nemli ve düşük sıcaklıkta, açık hava koşullarında rahatlıkla uygulanabilir ve kullanılbilir.
DEZAVANTAJLARI
1- Normal Epoksi ve endüstriel boyalı depolarla mukayese edildiğinde maliteyi kısa vade de yüksektir, ancak uzun vade çok ekonomiktir.

UYGULAMADAN ÖRNEKLER
Montaj Aşaması
Tamamlanmış Montaj
GRP Dıştan Takviyeli
GRP İçten Takviyeli
Dıştan Takviyeli Metal Depo
Sıvı Membran Kaplamalı Depo

 

 
© copyright 2010 Web Design by Murat Dağ
Design downloaded from
Free web design, web templates, web layouts, and website resources!